Aktualności

Najnowsze wydarzenia w naszej społeczności

 

 

Świętowanie Dnia Ziemi w tym roku przypadło w naszej Placówce w trochę nietypowym terminie. Oczywiście wiemy, że dzień 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, ale z uwagi na to, że w tym terminie byliśmy na dwutygodniowym wyjeździe na turnusie rehabilitacyjnym przesunęliśmy w naszym kalendarzu uroczystości termin imprezy, o której mowa. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? O naszą Planetę trzeba przecież dbać przez cały rok, a nie tylko w kwietniu. Pierwszą akcją przeprowadzoną przez naszych uczniów w ramach obchodów Święta Ziemi i jednocześnie realizacji programu ekologicznego „Chronimy i dbamy o nasze środowisko” było sprzątanie świata. Uczniowie najstarszej klasy: klasy III Ponadgimnazjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Andrysiak jakiś czas temu uprzątnęli teren okalający naszą szkołę. Pokazali, że nieobojętna jest im kwestia czystości środowiska i naszego miasta. 09.czerwca wszyscy uczniowie naszego Ośrodka wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

„Wychowanie poprzez muzykę jest najznakomitsze, bowiem rytm i harmonia najgłębiej wnikają w duszę (…) Wykształcenie muzyczne uchodzi za środek wychowawczy potężniejszy od innych”. Muzyka czyni życie piękniejszym. Pomaga w smutku i radości. Wnika do najgłębszych warstw osobowości. Porusza, prowokuje, zachwyca.

Mając to na uwadze 08. czerwca wychowankowie naszego Ośrodka (uczniowie nocujący w Placówce) pod opieką swoich wychowawców w ramach zajęć w grupach wychowawczych uczestniczyli w koncercie uczniów klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myśliborzu. W tym celu udaliśmy się do szkoły muzycznej mieszczącej się w pobliżu naszego Ośrodka, by tam wysłuchać, podziwiać i oklaskiwać uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z terenu naszego miasta i gminy. Mieliśmy okazję zapoznać się z brzmieniem wielu instrumentów, gdyż prezentujący się uczniowie zagrali na: fortepianie, flecie, akordeonie, trąbce, wiolonczeli, skrzypcach, altówce, pianinie, gitarze, puzonie. Koncert był bardzo udany, zarówno dla młodych muzyków, jak i słuchaczy zgromadzonych na widowni. Wszystkim koncertującym serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.

 

Będziemy z przyjemnością śledzić Wasze postępy.

M.A.

….. jest już dostępny.

Wyniki ewaluacji są bardzo wysokie, co dobrze świadczy o pracy dyrekcji, nauczycieli, pracowników i współpracy z rodzicami.

Badaniem objęte zostały dwa obszary:

  • Placówka realizuje koncepcje pracy ukierunkowana na rozwój wychowanków
  • Placówka w planowaniu pracy uwzględnia wnioski z analiz badan zewnętrznych i wewnętrznych.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 11, 16, 17 maja 2016 r. przez zespół starszych wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w skład którego weszli: Pani Agnieszka Stroynowska oraz Pani Iwona Matyjanowska. Badaniem objęto 19 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 6 nauczycieli/wychowawców (wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny oraz ankietę z dyrektorem placówki, wywiad grupowy z pracownikami niepedagogicznymi, a także analizowano dokumentację. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje podstawowe obszary działania placówki.

Wizytacja przebiegała w życzliwej i przyjaznej atmosferze.

Jeżeli chcesz zapoznać się z całym raportem kliknij poniższy link.

http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000106944160.pdf

31. maja 2016 roku ponownie byliśmy gośćmi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myśliborzu. Spotkanie to było jednym z wielu w jakich do tej pory uczestniczyliśmy, a zasługą tego są Panie Marylka i Ela, które regularnie przygotowują dla nas ciekawe spotkania na przeróżne tematy. To ostatnie nosiło temat: „Przerwa na komiks, komiks na przerwę”. Celem wizyty było zachęcenie uczniów do sięgania po książki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, pokazanie sposobu spędzania czasu wolnego, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, a także integracja ze społecznością lokalną.

Podobnie jak w roku poprzednim, tak i w obecnym w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Zbiegło się to ze świętem wszystkich dzieci – Międzynarodowym Dniem Dziecka, ale tym lepiej, były dwa powody by świętować! Odpowiedzialnymi nauczycielami za zorganizowanie i przebieg imprezy były Panie: Magdalena Przygrodzka i Teresa Przygrodzka. Przygotowały One szereg konkurencji, w których współzawodniczyli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, jak i Szkoły Ponadgimnazjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Uczniowie naszego Ośrodka, a także ich rodzice bądź opiekunowie mają ostatnio co wspominać i o czym opowiadać. W dniach 23.04 – 06.05.2016 roku uczestniczyli bowiem w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wczasowym „Dorwit” w Dźwirzynie (po raz trzeci! A dlaczego – w dalszej części artykułu). Część dzieci pojechała z jednym z rodziców, natomiast te, których rodzice nie mogli wyjechać z różnych przyczyn, otoczone były opieką pań, tzw. wolontariuszek, które od kilku lat podejmują się trudu opieki podczas takich wyjazdów. Bo to przecież nie nasz pierwszy wspólny wyjazd. Byliśmy już w: Sarbinowie, Muszynie, dwa razy w Jarosławcu, dwa razy w Świeradowie Zdrój, Lądku Zdroju, Dąbkach, Niechorzu, Dziwnówku, czterokrotnie w Dźwirzynie, Ustce.

Wizyta w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej

12 maja 2016r. uczniowie naszego Ośrodka odwiedzili Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu. Jednym z celów tej wizyty było złożenie życzeń z okazji obchodzonego 4. maja Dnia Strażaka. Podczas wycieczki mieliśmy także możliwość poznać specyfikę pracy strażaka, utrwalić wiadomości na temat postępowania w sytuacjach zagrożenia, a przede wszystkim przestrzegania zasad bezpieczeństwa, by do tych zagrożeń nie dopuścić. Ponadto podziwialiśmy profesjonalny sprzęt strażacki i dzięki uprzejmości Panów Strażaków mogliśmy na chwilę zostać dzielnym strażakiem podczas próby obsługi węża strażackiego.

Już wróciliśmy z turnusu. Punktualnie o 17.30. Było wspaniale.

 

Kto jest Online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.