Aktualności

Najnowsze wydarzenia w naszej społeczności

Podobnie jak w roku poprzednim, tak i w obecnym w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Zbiegło się to ze świętem wszystkich dzieci – Międzynarodowym Dniem Dziecka, ale tym lepiej, były dwa powody by świętować! Odpowiedzialnymi nauczycielami za zorganizowanie i przebieg imprezy były Panie: Magdalena Przygrodzka i Teresa Przygrodzka. Przygotowały One szereg konkurencji, w których współzawodniczyli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, jak i Szkoły Ponadgimnazjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej , ponieważ aura nie sprzyjała zabawom na powietrzu. Na sali zgromadzili się również kibice w osobach nauczycieli wszystkich klas. Po złożeniu obietnicy, że wszyscy będą dbali o piękno i czystość sportu, bronili go przed przemocą i agresją, przestrzegali zasad fair play przeszliśmy do podziału uczniów na dwie drużyny. Doboru dokonały same prowadzące, tak by siły tych drużyn były w miarę zrównoważone. Zabawa rozpoczęła się na dobre. Poszczególne konkurencje - podskoki i bieg z piłką między nogami, bieg z kubeczkiem napełnionym wodą, z piłeczką na łyżce, bieg z przeszkodami, bieg parami ze związanymi rękami, przejście przez szarfy i przeskoki na skakance, gra w zbijanego i wiele innych – były nie lada zadaniem do wykonania przez wszystkie dzieci.

Podczas rywalizacji drużyny walczyły o cenne punkty. Wszyscy walczyli jak lwy o każdy punkt (nawet nauczycielki włączyły się do rywalizacji, by wspomóc drużynę, której kibicowały). Wszyscy razem pokonywali własne słabości i pokazali, że potrafią jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach. Rywalizacja zakończyła się remisem 10:10. Brawo!

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał gratulacje, pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę, bo po takich zmaganiach można sobie pozwolić na „ małe co nieco”.

Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w różnorodne wrażenia i z czystym sumieniem można powiedzieć, że udał się w stu procentach. Jego celem było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno- sportowym. My, pracownicy Ośrodka jesteśmy przekonani, że takie imprezy przynoszą olbrzymie korzyści naszym wychowankom.

Już dziś czekamy na powtórkę dobrej zabawy, która z pewnością odbędzie się za rok.
Wszystkim naszym pociechom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego w tym wyjątkowym dniu.

M.A.

Kto jest Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.