Aktualności

Najnowsze wydarzenia w naszej społeczności

31. maja 2016 roku ponownie byliśmy gośćmi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myśliborzu. Spotkanie to było jednym z wielu w jakich do tej pory uczestniczyliśmy, a zasługą tego są Panie Marylka i Ela, które regularnie przygotowują dla nas ciekawe spotkania na przeróżne tematy. To ostatnie nosiło temat: „Przerwa na komiks, komiks na przerwę”. Celem wizyty było zachęcenie uczniów do sięgania po książki, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, pokazanie sposobu spędzania czasu wolnego, rozwijanie kreatywności i wyobraźni, a także integracja ze społecznością lokalną.

Na początku naszej przygody z komiksem, pani Marylka pokazała nam różne komiksy przeznaczone dla dzieci. Z wielkim zainteresowaniem wszyscy oglądaliśmy i czytaliśmy wybrane fragmenty. Po zapoznaniu się z istotą komiksu przystąpiliśmy do kolorowania przygotowanych przez Panie Bibliotekarki ilustracji przedstawiających bohaterów popularnych książek. Następnie podzielono nas na pięć grup i padła propozycja stworzenia własnych historii w formie komiksu. Każda grupa otrzymała kartkę brystolu, kolorowe naklejki, mazaki i kredki.

Teraz nadszedł czas na puszczenie wodzy fantazji i stworzenie własnego komiksu. Wszyscy zgodnie w grupach przystąpiliśmy do pracy, a efekt swojego wysiłku zaprezentowaliśmy na zakończenie spotkania. Wspólna praca sprawiła wszystkim ogromną radość i satysfakcję, tym bardziej, że usłyszeliśmy wiele miłych słów z ust Pani Maryli. Wykonane prace zabraliśmy do szkoły, gdzie zostaną one wyeksponowane na wystawie prac plastycznych. Pamiętając motto naszej ulubionej biblioteki brzmiące „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana” powrócimy do niej z pewnością jeszcze nie raz w nowym roku szkolnym.

M.A.

Kto jest Online

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.